fbpx
Zaznacz stronę
Czas czytania: 2 minut

Spis filmów to nowa sprawa na blogu. Będę robił podobne rzeczy w kategorii „Kultura”.

Jeżeli masz podobny gust filmowy to Ci się spodoba. Nic, co związane z fantastyką mnie nie kręci. Żadnych Gwiezdnych Wojen, latania z doczepianymi skrzydłami, batmanów i spidermanów. Im więcej realizmu, tym lepiej. Czasem wpadną mi w gust te najbardziej populistyczne. Jeżeli powiesz mi, że jakaś amerykańska komedia jest słaba, całkiem prawdopodobne, że zacznę się śmiać. A potem z miejsca Ci wskaże dlaczego jest okej. Przejrzałem wiele filmów ze wszystkich kategorii z 2015. Było ich sporo. Potem wybrałem 7 najlepszych, które zamieściłem poniżej z krótkimi notkami. Jeżeli masz podobny gust, musisz je oglądnąć. Jeżeli nie, też musisz. Kolejność losowa.


 1. Idol (2015)home-theater-873241_1920

  Stary list napisany przez Johna Lennona i Yoko Ono inspiruje zgorzkniałego muzyka do zmiany stylu życia oraz polepszenia stosunków z biologicznym synem.– Dwoma słowami: Świetny klimat


 2. Szybcy i wściekli 7 (2015)

  – Toretto i jego ekipa mierzą się z pałającym żądzą krwi najemnikiem Deckardem Shawem. – To klasyk. Nie można nie obejrzeć. Nikogo pewnie nie zdziwiło, że znalazło miejsce w tym zestawieniu. Genialny film.


 3. Straight Outta Compton (2015)

  – Wywodząca się z ulic Compton grupa NWA zrewolucjonizowała kulturę hip-hopu.– Majstersztyk. Klimaty rodem pamiętanego przez wszystkich  z mojego pokolenia GTA San Andreas. Nie da się w niego nie wciągnąć już po chwili oglądania. Masz gwarancję zadowolenia!


 4. Focus (2015)

  – Profesjonalny oszust uczy fachu młodą dziewczynę. Tworzące się miedzy nimi uczucie komplikuje ich relacje zawodowe. – Will Smith z Margot Robbie i niczego więcej nie potrzeba. Mamy trochę akcji, mamy romans, mamy śmiech. Wporzo.


 5. Mistrzowie (2015)

  – Emerytowane gwiazdy boksu opowiadają o swoich karierach i burzliwym życiu poza ringiem. – Film dokumentalny o paru największych bokserach w historii. Dzięki niemu poznacie kawałki z życia między innymi Evandera Holyfielda, Bernarda Hopkinsa i Mike’a Tysona. Ich drogę, wzloty i upadki. Mimo, że nie jestem fanem boksu, podobał mi się bardzo. Dopiero po nim przekonałem się do przeczytania biografii Mike’a. Wcześniej się wahałem. Zrobię to już niedługo.


   

 6. Praktykant (2015)

  – Ben nie odkrywa uroków emerytury. Wkrótce rozpoczyna staż w redakcji strony internetowej o modzie. – Dobra komedia zarówno na ranek w poniedziałek, jak popołudnie w niedziele. Zawsze dostarczy humoru. De Niro pokazał klasę.


 7. Dope (2015)

  – Mega film. Wygląda jak w typowej komedii. Trzech cienkich gości. Ciency goście szukają fajnych kobiet i imprez. Pojawia się diler, który wciąga jednego, a potem wszystkich w dziwny zbieg wydarzeń. Są też imprezy i kobiety. Ja obejrzałem ze względu na Rakima Mayersa (ASAP Rocky). Wrażenia miałem fenomenalne. Like


 

Jeszcze jedna rzecz.

Jeżeli uważasz, że pominąłem któryś z filmów, a na pewno powinien być w zestawieniu, to napisz w komentarzu. Możliwe, że przegapiłem.

Facebook
LinkedIn
Instagram