Aplikacje do Insta Story znacznie ułatwiają komunikację. Dzięki nim nasze treści wchodzą na wyższy poziom. Narzędzia skutecznie wykorzystamy tak samo przy komunikacji prywatnej, jak przy kontach firmowych. Przygotowałem kilka pozycji. Jedna z nich pomoże Wam także przy szybkim ogarnięciu wideo. Poniżej opiszę każdą z czterech aplikacji.  

Jesteś ciekaw także narzędzi do Instagrama? 

Przeczytaj o przydatnych aplikacjach do Instagrama 


Przydatne aplikacje do Insta Story – 4 darmowe narzędzia 

Instagram co chwila dodaje nowe możliwości dla uatrakcyjnienia doświadczenia użytkowników. Aplikacje do Insta Story to kolejna opcja, z której aż żal nie skorzystać. Podrzucam kilka wartych sprawdzenia. 

1. Unfold – Pozwala stworzyć ciekawe wizualizacje. Dobierzesz rozmieszczenie treści, czcionkę i inne części w kilka minut. Narzędzie pomoże Ci stworzyć nawet całą historię za pomocą grafik. Przy odrobinie kreatywności wyjdzie kawał dobrej roboty.

2. Canva – Narzędzie do tworzenia grafik, które powinien znać każdy. Dostępne także w wersji na desktop. Wykreujemy z jego pomocą nie tylko content na Insta Story ale też do innych mediów społecznościowych. Posiada ogromną ilość opcji. Prawdopodobnie przyda Ci się także poza pracą z Instagramem. Posiada ogrom szablonów. Większość jest darmowa. Najlepiej, gdy na własną rękę je sprawdzisz. Warto wspomnieć także, że została wprowadzona Polska wersja językowa, co jeszcze bardziej zwiększa komfort użytkowania.

3. Loopsie – Aplikacja, dzięki której możesz część ekranu pozostawić statyczną, a wybraną część wprawić w ruch. Robisz to nagrywając kilka sekund materiału i wymazując części ekranu, które będą się poruszać. Podejrzewam, że Instagram wbuduje tą opcję niedługo także do siebie. 

4. Filmr – Najprostsza aplikacja do tworzenia krótkich materiałów wideo na Insta Story z poziomu telefonu, z jaką kiedykolwiek się spotkałem. Kilka minut wystarczy, aby przesłać do aplikacji gotowy film. Funkcje oczywiście, są troszkę okrojone, ale w porównaniu do innych narzędzi wypada wyjątkowo dobrze. Powala prostotą. Jeżeli mamy zamiar korzystać z aplikacji – warto pozbyć się loga umieszczonego przy filmie. Aby to zrobić musimy zapłacić około 10 pln.  

 Instastory – Jak zrobić atrakcyjne Stories? 

Pamiętajmy, że narzędzia same w sobie są w stanie ulepszać naszą pracę i pomagać w nadawaniu atrakcyjnej formy. Nie zastąpią jednak naszej kreatywności i autentyczności. Warto zwrócić uwagę na to, że większe szanse na sukces i większą liczbę odpowiedzi w obecnych czasach ma InstaStories mniej atrakcyjne pod względem wizualnym, lecz ciekawe niż dopracowane ale nudne. Nowe pokolenie wymaga nie tylko jakości, lecz wartości, która wniosłaby w ich życie nieco humoru, wartości lub przydatnej w codziennym życiu wiedzy.

Mam nadzieję, że co najmniej jedno z podrzuconych narzędzi przyda Ci się w codziennej pracy. Możliwości są duże. Dodasz odrobinę swojej kreatywności i wyjdzie coś równie angażującego, co interesującego. 

Pin It on Pinterest

Share This