fbpx
Zaznacz stronę
Czas czytania: 4 minut

Aplikacje do InstaStory znacznie ułatwiają komunikację i utrzymanie odpowiedniej estetyki przy prowadzeniu zarówno profilu prywatnego jak firmowego. Narzędzia, które wymieniłem poniżej sprawdzają się w przypadku komunikacji niezależnie od branży, w której przyszło nam obecnie działać. Wykorzystując potencjał wybranych pozycji ze wszystkich pozycji łatwo będziesz w stanie wykonać estetyczne treści na stories. Reszta w Twoich rękach i kreatywności! 


Darmowe aplikacje do InstaStory – Dla kogo? 

Komu najbardziej przydadzą się aplikacje do InstaStory? To zależy głównie od branży, w której działa Twoja firma lub Ty, a także zamysłu na publikowanie regularnych treści. Niekiedy wystarczy nam jedynie sam Instagram i filtry, których z czasem wprowadza coraz więcej. 

Niekiedy jednak pojawia się w nas zamysł bardziej zaawansowanych i estetycznych relacji. Szczególnie, gdy działamy w branży kosmetycznej, sklepów internetowych, projektowania lub podobnej, gdyż to tam wygląd zdjęć i “otoczki” jest szczególnie ważna. Oczywiście tworzenie tego rodzaju relacji to dużo pracy, szczególnie na początku, lecz to wkład, który bardzo często doceniają obserwujący. Dobra wiadomość jest taka, że większość z nich, jeżeli nie wszystkie, jest zupełnie darmowa, a do wykorzystywania ich potencjału wystarczy jedynie logowanie. Jeżeli natomiast szukasz aplikacji do Instagrama (edycji zdjęć), przejdź do innego, specjalnie przygotowanego na tą okazję, mojego artykułu. 


Darmowe aplikacje do InstaStory – 6 darmowych narzędzi

Instagram co chwila dodaje nowe opcje edycji swoich relacji, co niewątpliwie na przestrzeni lat zabrało miejsce wielu aplikacjom. Nadal znajdują się jednak darmowe aplikacje do InstaStory, które są niezastąpione w codziennych i skutecznych działaniach marketingowych. Poniżej opisałem możliwości, jakie oferuje 6 z nich. Według mnie nic więcej nie będzie Ci potrzebne, aby wykonać ładne i spójne z charakterem marki InstaStory. 

Hyperlapse – Zacznijmy od poradnika dotyczącego treści, które wszyscy znamy i łatwo jest przeanalizować, o co chodzi. Aplikacja Hyperlapse, jak sama nazwa wskazuje, pomoże nam tworzyć Hyperlapsy. Upraszczając, jeżeli chcemy wykonać wideo, które następnie planujemy znacznie przyśpieszyć, to szukamy właśnie takiego efekty. Przykładem mogą być tutaj przechodzący ludzie na ulicy lub zachód / wschód słońca. Efekt najlepiej nagramy, gdy postawimy nasz telefon nieruchomo w stronę obiektu, który ma on nagrywać. 

Loopsie – Aplikacja, dzięki której możesz część ekranu pozostawić statyczną, a wybraną część wprawić w ruch. Robisz to nagrywając kilka sekund materiału i wymazując części ekranu, które będą się poruszać. Jeżeli chcielibyśmy, aby stworzony w ten sposób materiał wyszedł dobrze, musimy mieć na to odpowiedni pomysł. Najlepiej będzie Tobie przetestować aplikację, aby w pełni zbadać jej możliwości w zakresie działań marketingowych. 

Unfold – Według mnie jedna z najbardziej przydatnych i wartych uwagi aplikacja do InstaStories, z jaką obecnie się spotkałem. Dobierzesz z jej pomocą rozmieszczenie treści, szablon relacji, czcionkę, jej wielkość, układ i inne części w kilka minut. Jeżeli natomiast będziesz korzystać z aplikacji nieco dłużej, cały proces zajmować będzie Ci nawet kilkadziesiąt sekund. Narzędzie pomoże Ci stworzyć nawet całą historię za pomocą grafik. Przykładem relacji wykonanej z wykorzystaniem Unfold jest ta, którą udostępniam poniżej. Zobacz jak wygląda przykładowa treść wykonana z jej pomocą. Pewnie już spotkało Cię co najmniej kilka takich relacji, jeżeli tylko regularnie przeglądasz relacje innych firm (najczęściej tych, które umieją poradzić sobie z narzędziem i są dobre pod względem działań marketingowych) lub swoich znajomych. 

Przykład pierwszej relacji z wykorzystaniem Unfold (coś przypominającego zapowiedź / okładkę): 

aplikacje do InstaStory, narzędzia do edycji zdjęć
aplikacje do InstaStory, narzędzia do edycji zdjęć

Druga (dalsza część historii): 

Jak tworzyć InstaStory?
Jak tworzyć InstaStory?

Camrecorder – Jeżeli interesuje Cię wykonanie wideo, które nawiązywać będzie do starych czasów, to aplikacja, którą musisz zobaczyć! Wgrywając do niej dowolne wideo możesz osiągnąć estetyczny, kliszowy efekt, który następnie udostępnisz w jakimkolwiek kanale, w tym na InstaStory. 

Canva Stories – Narzędzie do tworzenia grafik, które stało się z biegiem czasu podstawowe w zbiorze każdego marketera, szczególnie w mediach społecznościowych. Warto wiedzieć, że Canva Stories to aplikacja Canva, której używać możemy do tworzenia materiałów graficznych również na komputerze i to bez konieczności ściągania absolutnie niczego. Wystarczy, że wejdziemy w przeglądarkę i wejdziemy na stronę Canva. Wykreujemy z jej pomocą nie tylko treści na InstaStory ale też do innych mediów społecznościowych. Posiada ogromną ilość opcji i co najważniejsze dla początkujących, również szablonów darmowych. Prawdopodobnie przyda Ci się także poza pracą z Instagramem. Najlepiej, gdy na własną rękę sprawdzisz wybrane z nich. Warto wspomnieć także, że została wprowadzona Polska wersja językowa, co jeszcze bardziej zwiększa komfort użytkowania. Ekran wejściowy wygląda dokładnie jak na załączonym zrzucie ekranu:

darmowe aplikacje do InstaStory

mojo – Aplikacja do tworzenia relacji, która podobnie jak Unfold daje nam opcje produkcji treści wedle swoich wizji w estetyczny sposób. Zapewnia ona jednak też szablony, z których utworzymy atrakcyjne wideo po wgraniu wybranych zdjęć. Najczęściej dobrze służy współgrając z działaniami wykonywanymi z Unfold ze względu na to, że jedna z aplikacji ma kilka opcji, której nie ma druga i odwrotnie. 

Filmr – Najprostsza aplikacja do tworzenia krótkich materiałów wideo na InstaStory z poziomu telefonu, z jaką kiedykolwiek się spotkałem. Kilka minut wystarczy, aby przesłać do aplikacji gotowy film. Funkcje oczywiście, są troszkę okrojone, ale w porównaniu do innych narzędzi wypada wyjątkowo dobrze. Powala prostotą. Jeżeli mamy zamiar korzystać z aplikacji – warto pozbyć się loga umieszczonego przy filmie. Aby to zrobić musimy zapłacić około 10 pln.


 Instastory – Jak zrobić ładne InstaStories? 

Pamiętajmy, że narzędzia same w sobie są w stanie ulepszać naszą pracę i pomagać w nadawaniu atrakcyjnej formy. Nie zastąpią jednak naszej kreatywności i autentyczności. Warto zwrócić uwagę na to, że większe szanse na sukces współcześnie ma InstaStories mniej atrakcyjne pod względem wizualnym, lecz ciekawe niż te dopracowane perfekcyjnie ale nudne. Nowe pokolenie wymaga nie tylko jakości, lecz wartości, która wniosłaby w ich życie nieco humoru lub wiedzy przydatnej w codziennym życiu. Napisałem jeszcze jeden artykuł, w którym poruszam temat narzędzi i aplikacji pod względem edycji zdjęć i innych materiałów. Zajrzyj tam, jeżeli to właśnie tego szukasz. 

Mam nadzieję, że co najmniej jedno z opisanych powyżej narzędzi przyda Ci się w codziennej pracy. Jestem pewny, że szczypta kreatywności wystarczy, aby finalnie wyszło Ci coś interesującego i angażującego. Pamiętaj tylko, aby każdy komunikat był w zgodzie ze stworzoną przez Ciebie strategią marketingową, a cele powinny zostać osiągnięte stosunkowo szybko.

Facebook
LinkedIn
Instagram