fbpx

audyt marketingowy 

Audyt marketingowy pozwala zweryfikować swoje działania marketingowe, reklamowe, komunikacyjne i uzyskać merytoryczną informację zwrotną dotyczącą zalecanych poprawek. Dzięki temu firma może zwiększyć skuteczność poszczególnych działań.

Dla kogo jest audyt marketingowy?

Osoby publiczne i małe firmy

Audyt marketingowy polega na przeanalizowaniu wszystkich lub wybranych działań marketingowych firmy lub osoby publicznej.  Dzięki temu może ona uzyskać informację zwrotną w kwestii poprawek gwarantujących lepsze wyniki przy większych oszczędnościach.

Duże firmy, sklepy internetowe i jednostki samorządowe

Trudno jest zweryfikować skuteczność działań i szukać okazji do zwiększenia efektywności w dużej organizacji. Audyt marketingowy w postaci analizy poszczególnych kanałów komunikacji i ich efektywności pozwala skorygować kurs lub przyśpieszyć na tym wcześniej obranym.

Możliwy zakres audytu

Działania i reklamy w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram, LinkedIn, TikTok, Snapchat)

Przeanalizuję dotychczasową komunikację porównując ją do zaangażowania, osiąganych obecnie efektów i skonstruuję oparte na danych zalecenia. Przeanalizuję konta reklamowe (Facebook Ads i zaproponuję poprawki) 

Komunikacja firmy i dotychczasowe treści (Public Relations)

Budowanie marki osobistej, sklepu, produktu lub pracodawcy to umiejętności niezwykle ważne na dzisiejszym rynku. Audyt marketingowy pozwoli na przeanalizowanie spójności komunikacji pomiędzy kanałami, a także dopasowania jej do każdego z nich względem grupy docelowej.

Strona internetowa firmy (UX i pozycjonowanie)

Jak zacząć reklamować firmę w sieci? Jakie kanały marketingowe wybrać? Jak ustawić reklamy? Gdzie się reklamować? Podczas szkolenia odpowiadamy na wszystkie te pytania, uczymy korzystać z potrzebnych narzędzi i uczymy, jak robić marketing i reklamę firmy skutecznie.

Audyt marketingowy dopasowany do potrzeb firmy

Skorzystasz z audytu tylko jednego kanału. Równie dobrze możesz zdecydować się na analizę i weryfikację całej strategii komunikacyjnej lub marketingowej. Audyt jest w stu procentach oparty na danych, badaniach konkretnie Twojej firmy, a specjalistyczna wiedza pozwoli Ci wdrożyć zalecenia i poprawić efekt.

Zaufali mi

Firmy, z którymi miałem lub mam obecnie okazję współpracować.

Jak wygląda proces?

PIERWSZY KONTAKT
 • Wywiad z klientem
 • Zweryfikowanie potrzeb
 • Decyzja dotycząca zakresu audytu
 • Rozmowa o celach firmy

REALIZACJA AUDYTU

 • Przekazanie dostępów do kont w wybranych kanałach lub strony
 • Wykonanie audytu marketingowego
 • Sporządzenie dokumentu z wnioskami i zaleceniami eksperckimi
 • Przedstawienie wyników audytu firmie
 • Decyzja o wdrożeniu zaleceń 

  Prawdopodobnie tyle sekund potrwa nasza rozmowa, podczas której poznasz odpowiedzi na większość swoich pytań.

  Przykładowy zakres audytu

  Audyt reklam na koncie reklamowym Facebook Ads w celu zwiększenia ich skuteczności

  Audyt działań reklamowych na Facebooku i LinkedIn

  Audyt wizerunkowy firmy w mediach społecznościowych mający na celu zwiększenie spójności pomiędzy kanałami

  Audyt UX strony lub sklepu internetowego

  Audyt konta firmowego na Instagramie

  Audyt strategiczny obecnych działań komunikacyjnych i ich zgodności ze skonstruowaną strategią

  Co firma zyskuje z audytu

  Komplet zaleceń

  Rezultatem przeprowadzenia audytu jest dokument z pełnym kompletem szczegółowych instrukcji dotyczących każdego z analizowanych elementów. Zawiera notki eksperckie i dobre praktyki.

  Techniczną wiedzę i perspektywę z zewnątrz

  Audyt pełen specjalistycznej wiedzy to materiał, który zwiększy wyniki w zespole firmy i jej działaniach marketingowych.

  Pewność zwiększenia efektywności

  Dzięki indywidualnemu dopasowaniu audytu do potrzeb firmy wszystkie omawiane aspekty dotyczą zagadnień przydatnych i odnoszących się do konkretnej branży / odbiorcy.

  w

  Wsparcie specjalisty

   Audyt zapewnia stały dostęp do specjalisty i możliwość zadania pytanie merytorycznego lub technicznego na temat każdej z przepracowanych części.

  Wystarczy jedna rozmowa

  Porozmawiajmy, a z pewnością dojdziemy do porozumienia wybierając usługę, która będzie w stanie najbardziej Ci pomóc.

  Tylko specjalistyczna wiedza

  Audyt marketingowy to pewność uzyskania zaleceń i omówienia opartego na danych, analizie i długoletnim doświadczeniu w pracy z dziesiątkami firm i sklepów internetowych. 

  32 książki, które przeczytałem w 2020 roku

  32 książki, które przeczytałem w 2020 roku

  Jak każdego roku, tym razem również zdecydowałem się zebrać w jedno miejsce wszystkie książki, które przeczytałem. Znalazło się wśród nich wiele prawdziwych skarbów, z których wiedzę cały czas wspominam. Poniżej zawarłem się w kilku słowach opisać każdą z nich. Każdą...

  9 konkretnych pomysłów na wpisy na blog firmowy

  9 konkretnych pomysłów na wpisy na blog firmowy

  Pomysły na wpisy na bloga się skończyły? A może wydaje Ci się, że na blogu firmowym napisaliście już o wszystkim? Okazuje się, że zawsze jest o czym pisać. Tekst natomiast ma spełniać swój cel, który ustalimy przed jego stworzeniem. Właśnie na pomysłach i inspiracjach...

  ustalmy szczegóły

  Chwila rozmowy pozwoli nam zweryfikować, czy audyt marketingowy jest w stanie przynieść korzyści firmie. Porozmawiamy o opcjach cenowych, zakresie audytu, materiałach dodatkowych i zapotrzebowaniu zespołu. Zazwyczaj odpowiadam po chwili.