fbpx
Zaznacz stronę
Czas czytania: 2 minut

Napisaliśmy i niepewnie patrzymy w przyszłość. Niby mamy jakieś plany ale dalej nie wiemy co robić po maturze. To jest spoko, większość z nas nie wie. A tak serio to nie ma czym się przejmować to po pierwsze, po drugie wchodzimy w prawdopodobnie jeden z lepszych etapów życia, po trzecie mamy długie wakacje. W moim wypadku pomyślałem, że skoro już musze je jakoś spędzić, to jak najlepiej. Jak? Tutaj jeszcze nie ma prawie nic o okresie studiów i długoterminowych planach. Prawie

Co robić po maturze?


  1. Pracować

Od teraz przez najbliższe pięć będzie okres który jakoś nas zawodowo zdefiniuje. Jeżeli teraz nie będziemy ciężko pracować na przyszłość, to później będzie trudniej. Większość z nas po maturze nie ma żadnego bagażu, nic do zostawienia, nic do stracenia. Fajnie jest w wakacje rozwinąć parę dodatkowych kompetencji, które myślicie, że Wam się przydadzą, zarobić trochę przy wakacyjnej pracy, popróbować jakichś nowych wyzwań, zdobyć jakiś certyfikat, popracować ciężko nas czymś swoim. Jest dużo sposobów letniej pracy o której chętnie pogadam np. prywatnie. Ja akurat zawsze dużo pracuje, więc tutaj wątpie, żeby to zeszło z głównego planu.

Gary o tym powiedział tutaj:

A to nasz taki fenomenalny projekt nad którym pracowaliśmy (do obejrzenia w mediach społecznościowych):

PRnawarsztat

  1. Zaliczyć kilka festiwali

Ten okres to fajny pomysł na zaliczenie kilku festiwali, bo jest tego dużo, a wspomnienia są warte. Ja np. zaczynam od OPENER’a, a później może parę mniejszych. Przecież dobrze jest znaleźć czas, aby się bawić od czasu do czasu.

  1. Podróżować

To najlepszy okres na podróże. W zależności od budżetu miejsca mogą być różne. Ale teraz można bardzo tanio podróżować np. po Europie. Ja np. mam w planie odwiedzić jeszcze kilka krajów w tym roku przy naprawdę niskim budżecie i nie jest to super trudne. Oprócz tego jeżeli np. nie spróbowaliście jeszcze dłuższego auto-stopa, to w tym roku będzie niezła okazja. Mnie to przekonuje, bo w tamte wakacje za daleko to nie poszło. Oprócz tych większych podróży fajnie jest czasem ze znajomymi spontanicznie pojechać nad morze, rejs czy gdziekolwiek indziej.

Tutaj najlepiej przeglądać co jakiś czas takie strony jak np.

Wakacyjni Piraci

Kayak

Fly4Free

  1. Zadbać o siebie

Po tym, jak np. niektórzy z nas ciężko się uczyli i nie mieli czasu na ćwiczenia, dobrze jest do nich wrócić. Chociażby siłownia i bieganie mogą dużo dać, jeżeli chodzi o samopoczucie. Do tego witaminy i żeń-szeń(dobry na wszystko) i życie idzie level up.

  1. Popróbować czegoś nowego

Np. ja, żeby zmotywować się do biegania regularnie, kupiłem numer na półmaraton przy końcówce wakacji. Można odwiedzić miasta, w których jeszcze nie byliśmy w kraju, poskakać bez ubrań do jeziora, czy postrzelać na strzelnicy, tutaj jest milion możliwości, a każdy ma indywidualne.

Ten półmaraton:

Półmaraton Szczecin

  1. Dokończyć wiszące sprawy

Np. oglądnąć serial z którym zalegamy, filmy. Przeczytać książkę, którą przez cały rok odkładaliśmy na później(a może jakąś napisać), zrobić mały projekt, na który wcześniej nie mieliśmy czasu, odwiedzić kogoś bliskiego i wszystko inne, co odkładaliśmy na później.

  1. Spędzić fajnie czas ze znajomymi i stworzyć wartościowe, szalone wspomnienia.

Które pomyślimy, że będziemy pamiętać do końca życia

To taka lista na szybko, wyślijcie, jeżeli macie jakieś idee na Social Media, to dłużej o tym pogadamy!

Facebook
LinkedIn
Instagram