fbpx
Zaznacz stronę
Czas czytania: 3 minut

Wielu osobom, które zaczynają swoją przygodę z marketingiem w mediach społecznościowych lub postanowili poszerzyć swoje działania o Instagram, połączenie kont może wydawać się problematyczne. Nie wiedzą, gdzie szukać odpowiedniego miejsca, aby to zrobić. W rzeczywistości nie ma się czego bać. To tylko kilka kliknięć. Poniżej przeprowadzam przez cały proces zarówno w sytuacji, gdy chcemy połączyć instagram facebook fanpage ze smarfona, jak z komputera. Warto zwrócić uwagę także na fakt, że proces łączenia konta na instagramie z kontem na Facebooku i Fanpage firmowym wygląda nieco inaczej na smartfonie, inaczej na komputerze.

Instagram i Fanpage na Facebooku – Jak połączyć konta z poziomu smartfona?

Połączenie Fanpage z danym kontem na Instagramie składa się w zasadzie z kilku kroków. Zaczniemy od kliknięcia w prawym górnym rogu:

Następnie wystarczy, że klikniemy ustawienia – poniżej można zobaczyć, w którym miejscu dokładnie pojawia się ikona. 

Kolejny krok to już tylko wejście w miejsce, gdzie zobaczymy połączone z naszym instagramem konta, a następnie klikniemy „Facebook”.

Tam będziemy musieli zalogować się swoimi danymi. Wtedy Instagram automatycznie przypisze się do naszej prywatnej osi czasu. Potem wystarczy, że ponownie dotkniemy opcji „Facebook”, a następnie „Udostępnij na” i wybierzemy stronę, której ma być przypisane dane konto na Instagramie. 

Jak to wygląda z poziomu komputera?

Jeżeli chcielibyśmy wykonać proces połączenia konta na Instagramie z Fanpage na Facebooku z poziomu komputera, to także nie powinno sprawić zbyt dużo trudności. Powinniśmy najpierw kliknąć „Ustawienia”, następnie „Instagram”, a potem „Zaloguj się”. Po kliknięciu w przycisk powinniśmy postępować zgodnie z instrukcjami. Zazwyczaj zakończymy cały proces w nie więcej niż kilka minut. 

Jak zmienić konto prywatne na instagramie w konto firmowe? 

Zamiana konta z prywatnego na firmowe na Instagramie ma z jednej strony wiele zalet, lecz posiada swoje minusy. Zrobimy to klikając w aplikacji „Ustawienia”, a następnie „Zmień na konto biznesowe”. Następnie aplikacja pokaże nam korzyści z korzystania z takiego rodzaju konta razem z przewodnikiem krok po kroku, a my będziemy mogli je stworzyć. 

Jeżeli w Twoim przypadku pojawią się jakiekolwiek problemy, wystarczy, że się ze mną skontaktujesz. – Kontakt

Dla kogo firmowe konto na Instagramie? – Zalety i wady 

Mówi się, że konto firmowe na Instagramie jest korzystne dla każdego użytkownika, który działania w tym medium traktuje na poważnie. Jest to nieco bardziej skomplikowana sprawa i zanim podejmiemy ostateczną decyzję, warto przemyśleć za i przeciw. 

Zalety to między innymi dodanie informacji kontaktowych do firmy, aby inny użytkownicy mogli się z Tobą skontaktować i możliwość realizowania płatnych kampanii Ads, promowania postów. Niewątpliwie jedną z największych zalet są również rozbudowane statystyki, dzięki którym możemy dokładnie śledzić wzrosty na naszym profilu. Generalizując znaczna część firm, które wchodzą z działaniami na medium, jakim jest instagram więcej zyska na koncie firmowym. Przecież w promocji marki chcielibyśmy wypromować za pomocą Ads’ów ciekawy content, a nie zrobimy tego korzystając z konta prywatnego.

Wady to między innymi ograniczony zasięg. Konta firmowe mają wśród swoich odbiorców mniejsze zasięgi – nie wszyscy zobaczą ich treści. Jeżeli więc ważniejsze jest dla Ciebie, aby docierać do obecnych znajomych, a Instagram traktujesz bardziej jako pewien rodzaj pamiętnika, zmiana konta na firmowe może okazać się zbędna. 

A jeżeli opanowujesz już budowanie zasięgów na Instagramie, zapraszam do lektury artykułu, gdzie opowiadam o dobieraniu odpowiednich hashtagów!

Podzielcie się swoimi przemyśleniami związanymi z kontem prywatnym i firmowym! 🙂 


Facebook
LinkedIn
Instagram