Przydatne aplikacje do Instagrama pomogą Ci łatwiej i szybciej tworzyć i udostępniać content dobrej jakości. Warto przy pomocy kilku przydatnych aplikacji wynieść swoją kreatywność i profil na wyższy poziom. Instagram to od kilku lat najpopularniejsze medium społecznościowe do publikacji zdjęć.

Przydatne aplikacje do Instagrama – Lista aplikacji, które pomogą Ci w codziennych działaniach

Warto od początku swojej obecności na Instagramie zaplanować, jak planujemy go zorganizować i co na nim publikować. Kompozycja zdjęć na Instagramie ma duży wpływ na to, jak duża liczba odbiorców dostrzeże nas i zaobserwuje. Jednocześnie podczas pracy przy promowaniu i prowadzeniu profili na Instagramie dużej ilości marek nauczyłem się, że nie ma jednej sprawdzonej metody. Ważne, aby Twoja strategia była dopasowana do tego, co lubi Twoja publika, dawała pewną wartość i cieszyła oko pod względem estetycznym. Testowałem kilkadziesiąt aplikacji do Instagrama, lecz wybrałem kilka, które mogą przydać Wam się najbardziej. Oby pomogły tworzyć jeszcze lepsze rzeczy niż teraz! 🙂

  • Snapseed

Dotychczas najlepsza aplikacja na IOS do szybkiej edycji zdjęć przed wrzuceniem na Instagram, której używałem. Przydatne aplikacje do Instagrama nie mogłyby się bez niego obyć. Stwarza ogromne możliwości. Generalnie jeżeli chodzi o edycje zdjęć z pozycji telefonu możemy zrobić większość czynności. Większość twórców internetowych, jakich znam, używa właśnie przed wszystkim tego narzędzia do pracy nad swoim profilem.

Możemy między innymi zwiększać natężenie światła (w tym punktowo), zwiększać ilość detali, regulować balans bieli i dowolnie transformować. Aplikacja oferuje więcej możliwości niż wewnętrzny edytor Instagrama. 

  • Square Fit 

Square Fit możemy użyć do dodania białego obramowania dookoła zdjęcia po edycji. Jeżeli nasza wizja zawiera takie modyfikacje, to będzie aplikacja która najszybciej zagwarantuje nam spodziewany, dobry efekt. Jeżeli mamy pomysł na swój profil na Instagramie, który zawiera eksperymenty z białym tłem, ta aplikacja powinna nam pomóc.

  • Boomerang 

Przydatne aplikacje do Instagrama to też Boomerang. Na pewno o tym słyszeliście. Narzędzie o tej samej nazwie szczególnie przyjęło się przy tworzeniu contentu na InstaStory, jednak na profilu prywatnym również wygląda świetnie. Za pomocą tej aplikacji zrobicie  tyle Boomerangów, ile chcecie. Odrobina kreatywności i stworzymy z jej pomocą wiele ciekawych projektów.

  •   Hyperlapse  

Narzędzie do tworzenia filmu poklatkowego. Często tworzy niesamowity efekt jakby go połączyć z przechodzącym w metrze tłumem ludzi lub opuszczonym miasteczkiem z przechodzącymi od czasu do czasu zwierzętami. Hyperlapse tworzy fenomenalną wizualizację przy nagrywaniu efektu “przyśpieszonej drogi” do określonego miejsca. Często widziałeś to w różnego rodzaju materiałach filmowych. 

 


  •  Layout  

Jeżeli chcielibyście kreatywnie połączyć kilka zdjęć w jedno za pomocą kilku ruchów palcem, nie znajdziecie lepszej aplikacji. Layout pomoże Wam w tym zupełnie. Stworzycie sobie wyobrażony content w kilka chwil. Aplikacja pomaga ułożyć jedną kompozycję wcześniej ją projektując z kilku zrobionych zdjęć na Twoim telefonie.

  •  UNUM  

UNUM pomoże Ci planować content na Instragram. Pokaże Ci, kiedy w Twoim indywidualnym przypadku najlepiej publikować zdjęcia. Wyśle przypomnienie, jeżeli go ustawisz. Przypomni Ci, który Twój post był dotychczas najlepszy i podrzuci podstawowe statystyki.  Przydaje się szczególnie w planowaniu zdjęć, jeżeli chcemy wrzucić kilka w jednym momencie. Dzięki niemu możemy wgrać zdjęcia do aplikacji na próbę tylko po to, by zobaczyć, jak będą wzajemnie ze sobą współgrały. Dowiemy się, jaki osiągniemy efekt końcowy jeszcze przed wrzuceniem fotek.


Jest też ogrom dodatków, które pozwalają zebrać sztuczne like’i i followersów, czego zupełnie nie popieram. Nie mają nic wspólnego z jakimkolwiek marketingiem na Instagramie i nie wynika z nich nic pożytecznego w dłuższej perspektywie. Poza tym, jeżeli wystarczająco zainteresujesz ludzi przy użyciu powyższych narzędzi i ciekawych treści, nie będą Ci potrzebne.  

Przydatne aplikacje do Instagrama – dostępność 

Wszystkie powyższe narzędzia są darmowe. Możesz z nich korzystać bez dodatkowych opłat, subskrypcji i okresów próbnych. Dzięki temu masz czas, żeby testować możliwości każdego narzędzia i wybrać najlepsze dla siebie.  

Super by było, jakbyś też zostawił lub wysłał swojego Instagrama. Chętnie sprawdzę, co fajnego udało się stworzyć do tej pory! 

Pin It on Pinterest

Share This