Sprzedaż na Facebooku ostatnio stała się znacznie łatwiejsza. Do Polski wszedł Marketplace – miejsce, które pozwala Ci sprzedać cokolwiek bezpośrednio przez Facebooka. Marketplace to konkurencja dla olx i innych witryn oferujących sprzedaż przedmiotów lokalnie i nie tylko. Do tego jest za darmo. Zobaczymy, czy Mark zrobił to lepiej niż inni – moim zdaniem, tak. Dzisiaj pokaże łatwość, z jaką każdy może coś wystawić lub kupić na Marketplace. 

 

Sprzedaż na Facebooku

Sprzedaż na Facebooku

Jak używać Marketplace? – Dodawanie przedmiotów 

 

Bardzo intuicyjnie, prosto i szybko, czyli tak, jak powinno być w mediach społecznościowych. Sprzedaż przez internet w kilka chwil. Do Marketplace wejdziesz klikając w ikonę straganu na dole ekranu (Gdy jesteś na smartfonie). Instrukcję graficzną załączam poniżej. Gdy chcemy wejść z komputera, ikonę znajdziemy w lewym górnym rogu Facebooka.  

Później wybierasz, jakiego rodzaju rzecz chciałbyś kupić lub sprzedać. Następnie wypełniasz podstawowe pola i publikujesz, nic więcej nie potrzeba.  

Jeszcze lepiej wygląda sytuacja, gdy chcesz cokolwiek kupić. Wystarczy, że znajdziesz przedmiot, klikniesz i widzisz osobę sprzedającą. Później piszesz do niej bezpośrednio w messengerze i zamykacie sprzedaż. Płatności odbywają się poza aplikacją (coś w stylu olx). Moim zdaniem ryzyko mniejsze, niż na olx chociażby ze względu, że na Facebooku sprawia się wrażenie mniej anonimowego, niż u konkurenta.  

sprzedaż na facebooku, Marketplace

sprzedaż na facebooku, Marketplace

Sprzedaż na Facebooku – Marketplace w przyszłości 

Sprzedaż przez internet z miesiąca na miesiąc staje się coraz prostsza i bardziej powszechna. Myślę, że Marketplace z czasem zostawi olx w tyle. Kiedyś jeszcze z chęcią wystawiałem ogłoszenia na oldschoolową “tablicę”. Teraz stopniowo nakłada się ograniczenia, opłaty itp. Facebook nie dość, że skrócił nam całą drogę, uczynił prostszym cały proces, to jeszcze za darmo. Przynajmniej na chwilę obecną. Większość z nas przyzwyczai się do Marketplace dopiero za jakiś czas, więc chwile poczekamy. Później sam postaram się przetestować na przykładowym produkcie, na którym z portali szybciej się sprzeda. Wam też życzę powodzenia. Sprzedawajcie skutecznie swoje wszystkie nieużywane, niepotrzebne przedmioty. Na pewno znajdzie się ktoś, komu się przydadzą! 

Pisałem wcześniej też o potencjale grup na Facebooku

I o tym, jak założyć Fanpage

Zerknij 🙂 

Marketplace

Marketplace

 

Pin It on Pinterest

Share This