fbpx
Zaznacz stronę
Czas czytania: 3 minut

Dwadzieścia lat to ogrom czasu. Jeszcze niedawno nie wyobrażałem sobie, że mógłbym je skończyć tak szybko. Jeszcze bardziej niewiarygodne było to, że mógłbym po drodze się tyle nauczyć. Zbywałem tą myśl, a z drugiej strony wiedziałem, że to ogromna ilość czasu. Wydaje mi się, że nie zauważamy, jak dużo wniosków możemy wyciągać po tylu latach i ile możemy się nauczyć. Poniżej napisałem o swoich. Jeszcze bardziej fascynuje mnie myśl, że to dopiero początek. 

Zawsze jest powód, aby się uśmiechnąć – Od jakiegoś czasu robimy razem z dziewczyną eksperyment. Po skończonym dniu wrzucamy do słoika miłe rzeczy, które się zdarzyły na świstkach papieru. Nie otworzyliśmy jeszcze całego słoika. Sam fakt, że codziennie bylibyśmy w stanie znaleźć choć jedną rzecz, która niesie ze sobą pozytywne emocje jest ciekawy. Myślę, że często pomijamy te chwile myśląc o problemach i nieprzyjemnych sytuacjach. Wszyscy przeżywamy stresujące, pełne napięcia i smutne dni, ale nawet w nich można dostrzec coś pięknego.  

Zawsze jestem w stanie dać światu coś dobrego – Kiedyś czytałem książkę, w której jeden z bohaterów powiedział do drugiego takie zdanie (nie wiem, czy dokładnie takie, ale to było dawno) 🙂 “Świat jest jak wielkie, wspólne ognisko. ognisko. Są ludzie, którzy dokładają do niego kolejne patyczki, drewno i opał. Inni podbierają kawałek za kawałkiem.” Zrozumiałem, że zawsze mogę być osobą, która dokłada i to stało się jednym z nadrzędnych celów. Nawet myśl, że świat nie jest sprawiedliwy nie powinna nas powstrzymywać od zrobienia czegoś dobrego. Spraw, by ktoś się uśmiechnął. Ktoś musi!  

Kropki zawsze się łączą patrząc w przeszłość – Kiedy byłem młodszy, uczyłem się i robiłem wyłącznie rzeczy, o których wiedziałem, że są zgodne ze mną. Często nie wiedziałem, gdzie prowadzą i jakie wywołają konsekwencje. Po prostu sprawiały frajdę lub fascynację. Intuicja mi mówiła, że zgrywają się z nadrzędnym celem. Zawsze zauważałem, że powinienem wybrać sobie kilka rzeczy, które mnie pochłoną i oddać się im. Nawet jeżeli nie wiemy na początku, gdzie nas to doprowadzi. Ciesząc się podróżą i wierząc wreszcie dostrzegłem w tym sens. Nawet zwykła książka, którą czytasz w tym momencie może wpłynąć na Twoje życie. Może to się stanie za lata lub wcale. Ja widzę, że robiąc to, co mnie fascynuje najbardziej i wierząc w to, że dostaję w ten sposób coś przydatnego, będę widział efekty. Teraz tak było, później tak będzie.  

Warto szukać miejsc, w którym warto się zgubić – Podróże pozwalają mi nauczyć się wiele o sobie. Zawsze podczas podróży dowiadywałem się czegoś nowego, zbierałem doświadczenia. To wszystko jest tak cenne, że nie zamieniłbym wspomnień na nic. Nic tak nie pomaga poddać swojego życia refleksji, jak podróżowanie. Z każdym kolejnym miejscem zyskuje większą perspektywę i chciałbym ją poszerzać. Pewnie nie zdążę odwiedzić wszystkich pięknych miejsc na świecie, ale same próby sprawiają mi ogromną satysfakcję. 

https://pl.pinterest.com/pin/746823550681113169/

Samorealizacja – Praca to nieodłączna część życia. Spróbowałem wielu zajęć i profesji zanim zdecydowałem, że wybiorę właśnie marketing online, media społecznościowe, sprzedaż, przedsiębiorczość, zarządzanie projektami. Dzięki wszystkim trefnym wyborom wcześniej mogłem lepiej wybrać, w czym mogę być najlepszy, skupić się na swoich mocnych cechach i pójść all in. Dzięki temu kocham to, co robię i czuję się nienaturalnie, gdy nie pracuje. Nie znalazłbym tego, gdybym tyle nie próbował. Rzadko kto znajduje swoją drogę zawodową od razu. Tylko próbując, zbierając różne punkty odniesienia z czasem dowiedziałem się, co sprawia mi frajdę. Nie było znaku z nieba, to doświadczenie. 

Najtrudniejsze jest budowanie głębokich relacji – Samotność to jeden z najpopularniejszych tematów, który porusza się w udostępnianych, psychologicznych wykładach. Bardzo dużo osób ma z tym styczność i nic dziwnego. Jednak warto utrzymywać relacje. Każdy ma czasem momenty zwątpienia i chciałby usłyszeć “liczę na Ciebie”, “wierzę, że się uda, bo to dla Ciebie ważne”, “daj z siebie wszystko”. Doszedłem do wniosku, że jednak warto wkładać czas i energię w budowanie czegoś głębokiego. Sam z przyjemnością dokonuje starań ale po to, aby w przypadku ważnych momentów w moim życiu, mieć do kogo zadzwonić.  

Na dzisiaj tyle 🙂  

Facebook
LinkedIn
Instagram