Kategorie Relacje

10 postów

Relacje to kategoria, w której zawieram różne spostrzeżenia na temat związków i innych powiązań między ludźmi. Badania psychologiczne, książki i własne doświadczenia pozwoliły mi skonstruować wiele ciekawych wniosków. Temat relacji i psychologii zawsze był poboczem w moim życiu, jednak gdzieś tam cały czas się pojawiał.

Nasze postrzeganie tego, jak wyglądają zdrowe relacje przed tym jak w nie wchodzimy różni się od wniosków które wyciągamy później. Dopiero po zakończeniu relacji konstruujemy sobie wzór, za którym dążymy, aż znajdziemy coś chociażby w części satysfakcjonującego.

Relacje

To jeden z podstawowych czynników, które wpływają na nasze ogólne zadowolenie i satysfakcję z życia. Rodzina, przyjaciele, znajomi i partnerzy liczą na nas. Powinniśmy dbać o głębokość porozumienia i budować wartościową więź.  Na wychowaniu do życia w rodzinie nie nauczyli nas dużo, przez co musimy uczyć się sami. Czytając i doświadczając. Chociaż w niektórych przypadkach dopiero doświadczenie da Ci bodziec, który zapamiętasz.

Gdy już skończysz, zajrzyj do innych kategorii! :)