fbpx
Czas czytania: 2 minut

Weekend w Paryżu wystarczył, aby zobaczyć chociaż kilka ciekawych miejsc, zabytków i poczuć klimacik. Ktoś, kto jest tam pierwszy raz, z pewnością zobaczy dużo charakterystycznych miejsc w dwa dni. Nam się udało. 

Generalnie Paryż jest pięknym miejscem – wiem, że pisałem ostatnio w ten sposób też o Cyprze, czy Islandii ale już w momencie, gdy wyszedłem z autokaru w Paryżu wiedziałem, że będę chciał wrócić. Każde z tych miejsc ma swój oryginalny urok.

Weekend w Paryżu – Jak my się tam znaleźliśmy?  

Na to, aby spędzić weekend w Paryżu może wpaść każdy – mi wyszło całkiem przypadkowo. Zobaczyłem na Facebooku informację. Kongres w sprawie wolności kobiet w Iranie – Czemu nie? Jeszcze wtedy stałem w kolejce podczas wymiany. Wysłałem przelew, wypełniłem formularz. Zaznaczyłem, że chcę jechać z Warszawy. Koniec formalności. 

Zobaczymy – Pomyślałem 

Z Polski wyjechało co najmniej kilka autokarów. Nie spodziewałem się takiej ilości ludzi. Jechaliśmy z 20 godzin. Robiliśmy postoje co 3 – 4. Oprócz kontemplowania życia, rozmów i śledzenia krajobrazów, połowę drogi przespałem. Wysiadaliśmy prosto na konferencji. Na oko kilka tysięcy osób, wszędzie flagi, wszędzie inne kultury – wow.  

Poznałem dużo nowych, świetnych osób. Mimo, że wszyscy znacznie się od siebie różniliśmy, dobrze się dogadywaliśmy!

Możecie zobaczyć z dwa krótkie ujęcia na moim Insta – Zapisałem InstaStory.  

Instagram 

Paryż autokarem – Plusy i minusy 

Plusy podróżowania autokarem do Paryża to możliwość rozmowy i integracji – jeżeli jest ciekawa ekipa. Minusy to pewnie czas – 20 godzin to jednak dużo. To moja najdłuższa podróż tym środkiem transportu i wolę samoloty.  

Paryż w dwa dni  

Paryż jest w miarę ściśnięty, jeżeli mówimy o charakterystycznych miejscach w centrum. Wszystko jest w miarę blisko. Nawet pieszo można obejść całkiem sporo w jeden dzień. Wystarczy ściągnąć pierwszą lepszą mapkę turystyczną. No i wypada się też zgubić – Paryż ma sporo interesujących uliczek. Później i tak idzie się łatwo odnaleźć – jest dobrze skomunikowany.  

Weekend w Paryżu wystarczy, aby sporo zobaczyć. Jeżeli tam jest niebezpiecznie, to nie miałem ani jednej okazji, aby dostrzec jakiekolwiek oznaki niebezpieczeństwa.  

Nie ma opcji, żeby nie dostrzec piękna tego miasta.  

Wieża Eiffla, Sekwana, Łuk Triumfalny, Pola Elizejskie, Ogrody, Luwr – co tylko chcecie 🙂 A Luwr ah – Tutaj podczas krótkiej podróży pewnie zobaczycie tylko część, bo jest tak duży i piękny, że sprawdzenie wszystkiego mogłoby trochę potrwać.  

Jeżeli interesują Cię podróże, zapraszam także do teksu o wylocie na Islandię.

See u soon!