fbpx
Czas czytania: 3 minut

Książki zawsze były nieodłącznym elementem mojego życia. Oprócz kursów, szkoleń, krótkich artykułów i innych materiałów wiele czasu poświęcam czytaniu. W 2017 roku zmieniłem proporcje, ponieważ w poprzednich latach czytałem 50 książek rocznie. Postanowiłem się podzielić kilkoma pozycjami, które sprawdziłem w mijającym 2017 roku. Niektóre robią szczególne wrażenie! 

 Każda książka miała w sobie coś wyjątkowego – 34 pozycje, które przeczytałem w 2017 roku-

 1. Nowa Ziemia – Eckhart Tolle – Świetna książka o samoświadomości i pracy ego. Bardzo dobrze wspominam.  
 2. Efekt Motyla – Kamil Cebulski – Jedna decyzja lub działanie może wpłynąć znacząco na Twoje życie. Autor podejmuje temat od strony biznesowej. 
 3. Grywalizacja – Paweł Tkaczyk – Grywalizacja staje się przydatna w większości projektów i inicjatyw. Po przeczytaniu książki Pawła jeszcze łatwiej ją wdrożysz. 
 4. Dlaczego Zalando? – Hagen Seidel – Historia firmy, którą wszyscy znamy. Przedstawiony model biznesowy i strategia niemieckiego giganta. 
 5. Najgorszy człowiek na świecie – Małgorzata Halber – Świetne studium alkoholizmu. Pokazuje go od trochę innej strony. 
 6. The Tipping Point – Malcolm Gladwell  – Książka o punktach przełomowych, które potrafią wiele zmienić. Po niej nie idzie nie spojrzeć na świat w inny sposób. 
 7. Outliers the Story of Succes – Malcolm Gladwell – Wyjaśnia historie ludzi sukcesu. Traktuje je bardziej ziemsko, odpowiada na wiele pytań i nie ma nic wspólnego z coachingiem. 
 8. The Lean Start-up – Eric Ries – Trochę o start upach 
 9. The way of Superior Men – David Deida – David świetnie podszedł do relacji damsko – męskich. Dużo o energii damskiej i męskiej, dzięki której bardziej zrozumiemy dynamikę relacji.  
 10. Małe Życie – Hanya Yanagihara – Powieść o prawdziwej przyjaźni, wartościach i problemach. 
 11. Złap mnie, jeśli potrafisz – Frank Abengale – Historia jednej z najbardziej poszukiwanych osób w historii. Oparta na faktach książka o Franku. Wiele z nas zna też film, a książka jest jeszcze lepsza. 
 12. Finansowy Ninja – Michał Szafrański – Najlepsza książka o finansach osobistych od dłuższego czasu. 
 13. Siła nawyku – Charles Duhigg – Wyjaśnienie fenomenu nawyków. Tworzenie ich, zmienianie i usuwanie przestanie być dla nas obce. 
 14. The 4 hour workweek – Timothy Ferris – Klasyk do przeczytania dla każdego. 
 15. Czarny Łabędź – Taleb Nicholas Nassim – Małe rzeczy mogą mieć zdumiewający wpływ na świat. O skutkach nieprzewidzianych zdarzeń. 
 16. Weź się wreszcie do roboty – Bartek Popiel – Trochę o rozwoju od Bartka. 
 17. Hard – Eve Jagger – Powieść, nieco romantyczna. 
 18. Zrób mi jakąś krzywdę – Jakub Żulczyk – Fenomenalna powieść Jakub! 
 19. Oddam Ci słońce – Janoly Nelson – Kolejna powieść. Przeważa wątek miłosny. 
 20. Pokolenia Ja – Michael Nast. – O pokoleniu, które z trudem odnajduje się w dzisiejszym świecie i nie rozumie tego, jak ewoluowały relacje międzyludzkie. 
 21. Alchemik – Paulo Coelho – Parę prostych mądrości  
 22. Światło, które utraciliśmy – Jil Santopolo – Znowu powieść o miłości. Książka do poczytania na każdy spokojny wieczór.
 23. Księga Adsów – Social Tigers – Aby reklama na Facebooku skrywała przed nami jeszcze mniej tajemnic. 
 24. Zapytaj Garego – Gary Vaynerchuk – Jeden z moich faworytów. Odpowiedzi na wiele pytań, na które odpowiada sobie młody przedsiębiorca. Dużo o mediach społecznościowych, relacjach i nadawaniu kierunku w życiu. 
 25. 48 Laws of Power  – Robert Greene – Prawa władzy. Dużo z nich nie sprawdzi się ze wzlędu na specyfikę dzisiejszego społeczeństwa. Współczesny „Książę” 
 26. Skuteczna reklama – John Caples – Reklama to nieodłączny element życia każdego z nas. Tutaj mamy klasyk, który pokazuje nam najbardziej sprzedające w przeszłości teksty. 
 27. Biblia Copywritingu – Pyzurkiewicz – Do przeczytania dla każdego copywritera. Książka, która pokazuje, jak ugryźć tekst, aby był bardziej atrakcyjny. 
 28. Paradoks Czasu – Philip Zimbardo – Znany przez większość z nas psycholog opowiada o podejściu do czasu i rozdziela poszczególne podejścia. Pokazuje jak podejść do czasu, aby osiągnąć najwięcej korzyści w życiu.  
 29. Bohater o tysiącu twarzy – Joseph Campbell – Firmy często tworzą swoich bohaterów i opowiadają ich historie. Każda historia zawiera powtarzające się schematy, o których przeczytacie w tej książce. 
 30. Mleko i miód – Rupi Kapur – Zbiór tekstów, które dobrze odnajdą się na damskim instagramie. 
 31. Psychopaci są wśród nas – Robert D. Hare – Książka, która przybliża nam temat psychopatii. Fantastyczne studium, które pomoże nam zrozumieć to zaburzenie, które nie jest aż tak rzadkie w naszym otoczeniu. 
 32. Najradośniejszy rok z życia. Marylin na Manhattanie – Winder – Biograficznie o Marylin Monroe 
 33. Ronaldinho – Uśmiech futbolu – Luca Caidi – Biografia niesamowitego piłkarza. Po jego przejściu do Barcelony, nic nie było takie samo. Tutaj przeczytamy o jego historii i decyzjach, które zaprowadziły go do tak prestiżowego miejsca. 
 34. Lepiej, byś tam umarł – Mamed Khalidov – Szczepan Twardoch – Historia jednego z najbardziej podziwianych figherów w Polsce. Zawodnik kompletny, który odpowiada na pytania przybliżając każdemu z nas swoją drogę.  

Miłego czytania. Mam nadzieję, że któraś z tych książek zdobyła lub zdobędzie też Wasze serce. Ja z każdej wyciągnąłem nową perspektywę, wnioski lub techniki, które skutecznie zastosowałem w codziennym życiu. Życzę Wam również samych dobrych wyborów książek w przyszłości! Jeżeli interesuje nas dana tematyka, warto wejść w nią nieco głębiej.