fbpx
Czas czytania: 2 minut

Człowiek, który nie czy­ta dob­rych książek, w niczym nie jest lep­szy od te­go, który w ogóle nie umie czy­tać. – Mark Twain

Ja czytam dużo. Czytając poznajesz autora, wchodzisz do jego świata. We wpisach jak ten wybieram najlepsze pozycje. Będę umieszczał po pięć takich raz na jakiś czas. Czytanie to jeden z najlepszych sposobów na inwestowanie w siebie. Will Smith mówi, że klucz do sukcesu to bieganie i czytanie. Książki które najbardziej wpłynęły na moje życie. Zrobiły największe wrażenie. Wniosły coś wartościowego.  Jeżeli masz jakiś problem, jest spora szansa, że wcześniej ktoś go rozwiązał i napisał o tym książkę.


Chuck Palahniuk – Fight Club

Pokazuje jak człowiek może zatrząsnąć ludźmi, zrobić z nich gotową na spełnienie każdego polecenia armię małp. Jak mała iskra może spowodować ogromne zmiany. Mocna książka. W moim top 5, bezapelacyjnie. Jedna z pozycji, które pamięta się jeszcze długo po zamknięciu ostatniej strony.

 DeMarco – Fastlane Milionera

Książka o podejściu do pieniędzy. Napisał ją gość z doświadczeniem. Założyciel strony oferującej wypożyczanie limuzyn. Opisuje w niej swoją historię, problemy i wykorzystane szanse. Sposób podejścia do pieniędzy, czasu, rozwijania biznesu. Pokazuje różnicę pomiędzy ludźmi bogatymi i biednymi. Można zarobić miliony przed 60. rokiem życia. Bez inwestowania w słabe fundusze. Nie jest to autor, który dorobił się pisząc o bogactwie, nie mając na początku z nim nic wspólnego. To nie Kiyosaki. Ten człowiek ma wiedzę praktyczną. Przez to jego książka jest tak autentyczna.

 Anthony Robbins – Obudź w sobie olbrzyma

Jedna z książek samorozwojowych. Prowokująca moją zmianę. Wywróciła moje dawne poglądy do góry nogami. Mimo, że czytałem ją ponad rok temu, wracałem do fragmentów, jak i ćwiczeń jeszcze długo po tym. Motywuje, daje inne spojrzenie, inspiruje. Dosyć znana. Dla osób interesujących się rozwojem osobistym lektura obowiązkowa.

 Piotr C – Pokolenie Ikea

Życie w wielkim ośrodku. Warszawa. Korporacja. Piątkowe wieczory. Kobiety. Pieprzenie. Zabawna i wciągająca pozycja. Zarówno pierwsza część i kontynuacja jest świetna. Opisująca świat ludzi żyjących na kredyt, uzależnionych od swojego miejsca pracy. Marzących o rzuceniu wszystkiego i zwolnieniu tempa. Pisana lekkim piórem. Płynnie się czyta.

Richard Branson – Kroki w nieznane –  Autobiografia

Jeżeli szukasz szczerego przedsiębiorcy z oryginalnym podejściem, Branson to jeden z takich ludzi. Podnosił rękawice przy niemożliwych wyzwaniach i pokazywał, że można. Odniósł wielki sukces, robił wiele szalonych rzeczy. Stworzył Virgin, jedną z bardziej znanych marek na świecie. Większość społeczeństwa nie pisałaby się na takie ryzyko, jakie podejmował. Nie skrywa wielu tajemnic mówiąc o swoim biznesie. Przeczytasz w jego autobiografii o całej jego drodze. Od licznych podróży, podejścia, przez biznes, drogę firmy po sukces, ryzykowne przedsięwzięcia, przez różne intrygi kończąc na seksie i związkach.

Zachęcam także do sprawdzenia spisu, który sporządziłem kilka lat później. Lista książek, które przeczytałem w 2018 roku.